Kampania #dziewczynynapolitechniki i #dziewczynydoscislych w WSEiZ

WSEiZ
Już 20 kwietnia 2023 r.  w ramach kampanii #dziewczynynapolitechniki i #dziewczynydoscislych zapraszamy na Dzień Otwarty – z warsztatami, prelekcjami, spotkaniami i mnóstwem innych atrakcji!

20 kwietnia (czwartek) – start o 9.00 w budynku WSEiZ przy ul. Rejtana 16 (sale 14A i 14B)

Plan dnia otwartego:

  • Warsztat: Symulacje przestrzenne z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 5 – czyli wizualizowanie przestrzeni w czasie rzeczywistym, z możliwością podstawowej interakcji z obiektami (elementami kreowanych scen, jak np. roślinność, oświetlenie, itp.)
    Warsztat prowadzi dr sztuki Roch Forowicz – artysta, który w swojej twórczości podejmuje temat nadzoru we współczesnej kulturze wielkomiejskiej, często przeprowadzając nielegalne „haktywistyczne” interwencje.
  • Warsztat ornitologiczny: Dziuplaki – sprawni łowcy, poszukiwacze, zdobywcy – gdzie poznają różne grupy dziuplaków oraz wpływ działalności człowieka, na tą bardzo wrażliwą grupę ekologiczną ptaków. Dowiedzą się też jak różnorodny jest świat ptaków, które widujemy na co dzień i które wydają się nam tak dobrze znane. Warsztat poprowadzi dr Danuta Pepłowska-Marczak – ornitolożka, która od lat bada populacje ptaków leśnych, w tym dziuplaków.
  • po warsztatach, o 11.20 – prezentacja Uczelni, spotkanie z dziewczynami z Perspektywy Women in Tech i z Samorządu Studenckiego WSEiZ oraz szybki Quiz o Uczelni z atrakcyjnymi nagrodami;
  • a o 12.00 – rozpoczniemy zwiedzanie Uczelni.

Czekamy na Was!

dziewczynynapolitechniki

Udostępnij wpis:

18 kwietnia 2023