Justyna Majewska gościem specjalnym w panelu dyskusyjnym

Justyna Majewska
26 października 2023 r. mgr sztuki Justyna Majewska wykładowczyni WSEiZ była gościem specjalnym w panelu dyskusyjnym pt. „Ilustratorstwo współczesne”. 

Wydarzenie odbyło się w ramach festiwalu upamiętniającego postać znanego od drugiej poł. XIX w. ilustratora Elwiro Michała Andriollego i miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim.

Artystka opowiadała o pracy nad ilustracjami i o ich roli w książce, oraz zaprezentowała książki i podręczniki szkolne, które ilustrowała.

Panel prowadziła Beata Sajewska – specjalista ds. wystaw i promocji Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim, a zarazem studentka WSEiZ, która obecnie pracuje nad pracą magisterską.

JUSTYNA MAJEWSKA – studiowała w warszawskiej ASP na Wydziale Grafiki w zakresie specjalizacji projektowania graficznego, u prof. Leszka Hołdanowicza. Nauki z malarstwa pobierała u prof. Teresy Pągowskiej, prof. Eugeniusza Markowskiego i prof. Stanisława Poznańskiego.
Ma w swym dorobku wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jest Uczestniczką szeregu plenerów malarskich. Jej prace znajdują się w kraju i za granicą w zbiorach prywatnych, kolekcjach galerii, muzeów, a także w urzędach.
Za opracowania i ilustracje do podręczników szkolnych została uhonorowana licznymi nagrodami i wyróżnieniami w konkursie PTWK na „Najpiękniejszą Książkę Roku”.
Współpracuje z wydawnictwami, takimi jak: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Agencja Wydawnicza „Grafag”, Wydawnictwo Pruszyński i s-ka oraz wieloma innymi.
W swym dorobku zawodowym ma również pracę w zakresie scenografii w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Obecnie jest wykładowczynią w WSEiZ. I jak sama mówi „wszystkie swoje specjalizacje traktuje z równorzędnym zaangażowaniem, gorliwością i rzetelnością”.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim 

Udostępnij wpis:

31 października 2023