INŻYNIER POSZUKIWANY NA RYNKU PRACY!

INŻYNIER POSZUKIWANY NA RYNKU PRACY!

IMG 7342

Zapraszamy do podjęcia studiów inżynierskich w WSEiZ, po ukończeniu których pracodawca będzie o Ciebie walczył! Jak podaje biznes.onet.pl, rośnie zapotrzebowanie na pracowników z tytułem inżyniera. Na portalach z ofertami pracy propozycji dla inżynierów jest co miesiąc o 10-20 proc. więcej!

Młodzi ludzie coraz częściej szukają studiów gwarantujących im wszechstronne wykształcenie i profesjonalne przygotowanie zawodowe zgodne z oczekiwaniami rynku pracy. Podkreślają również, że chcieli by na nich rozwijać swoje pasje, potrzebę tworzenia oraz umiejętności zarządzania projektami, czy nowoczesnym przedsiębiorstwem.

Obecnie w wielu branżach mamy rynek pracodawcy. Natomiast są takie branże, jak IT, czy m.in. zarządzanie systemami multimedialnymi w przemyśle i inżynieria produkcji, w których zdecydowanie mamy rynek kandydata. Tutaj jest o niego najtrudniej i pracodawcy muszą o niego walczyć – powiedziała agencji informacyjnej Newseria Biznes Małgorzata Majewska, dyrektor ds. marketingu w Monsterpolska.pl, firmie, zajmującej się rekrutacją online.

Eksperci z firmy doradztwa personalnego ManpowerGroup podkreślają, że wzrasta popyt na inżynierów utrzymania ruchu w fabrykach oraz operatorów produkcji odpowiedzialnych za zarządzanie i sterowanie nowoczesnymi, cyfrowymi urządzeniami produkcyjnymi. Popyt na tych pracowników jest związany w dużej mierze z rozwojem produkcji przemysłowej w Polsce, do czego przyczyniają się m.in. zagraniczne inwestycje zlokalizowane w specjalnych strefach ekonomicznych. Polska staje się zapleczem produkcyjnym dla Europy. Rośnie więc zapotrzebowanie na inżynierów zarządzania i inżynierii produkcji, jak również mechaniki i budowy maszyn o specjalności projektowanie i sterowanie komputerowe. Zostań menedżerem. Zarządzaj przedsiębiorstwem! Steruj procesem produkcyjnym!

Jak wynika z ostatnio opublikowanych danych GUS, w ciągu pięciu pierwszych miesięcy tego roku, nastąpił wzrost liczby nowych mieszkań budowanych przez deweloperów. Liczba ta wzrosła o ponad 23 proc. względem analogicznego okresu roku poprzedniego! Tym samym zwiększa się zapotrzebowanie na rynku pracy na inżynierów budownictwa, ale i również architektów projektujących nowe budynki.

Ciekawą tendencję daje się zauważyć w kształtowaniu krajobrazu miejskiego. Właściciele przydomowych ogrodów coraz częściej chcą je traktować jako dodatkową, odpowiednio zagospodarowaną przestrzeń do wypoczynku. Przed bankami i firmami aranżowane są skwery, które swoim pięknem przyciągają kolejnych klientów. Miasta rewitalizują parki, bulwary nad rzekami i deptaki, zachęcając turystów do ich odwiedzenia. To wszystko powoduje, że poszukiwani są inżynierowie architekci krajobrazu.

Odnotowano również wzrost zapotrzebowania na specjalistów z dziedziny pojazdów ekologicznych (m.in. hybrydowych i elektrycznych), jak również dysponujących wiedzą inżynierską nt. wykorzystania odnawialnych źródeł energii, planowania gospodarki wodno-ściekowej, jak również wdrażania systemów gospodarki odpadowej.

Szeroką ofertę studiów inżynierskich, zgodną z powyższymi oczekiwaniami rynku pracy, przygotowała Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, uważana za jedną z najlepszych niepublicznych uczelni techniczno-artystycznych w Polsce. Jest to m.in. wynikiem powołania przy każdym z Wydziałów WSEiZ Rady Pracodawców, które doradzają jak najlepiej przygotować studentów do pracy zawodowej. Uczelnia umożliwia również studentom nawiązanie kontaktów z potencjalnymi pracodawcami, organizuje targi pracy i warsztaty podnoszące umiejętności radzenia sobie na rynku pracy.

Już dziś zapisz się na studia inżynierskie w WSEiZ!

ARCHITEKTURA, ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, BUDOWNICTWO, OCHRONA ŚRODOWISKA, EDUKACJA TECHNICZNO-INFORMATYCZNA, MECHANIKA I BUDOWA MASZYN oraz ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI to kierunki dla CIEBIE! ROZWIJAJ SIĘ Z NAMI!

Zasady rekrutacji: http://wseiz.pl/index.php/pl/2013-02-13-11-24-31/zasady-rekrutacji

Udostępnij wpis:

26 czerwca 2014