II konferencja naukowo–techniczna "Oblicza Elektromobilności" w WSEiZ

"Oblicza Elektromobilności" w WSEiZ

Szanowni Państwo,
Warszawski Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie zapraszają serdecznie na drugą konferencję naukowo-techniczną pt. OBLICZA ELEKTROMOBILNOŚCI. Konferencja odbędzie się 23 listopada 2021 r., o godz. 15.00 na platformie Zoom.

Konferencja organizowana jest przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Wyższą Szkołą Ekologii i Zarządzania w Warszawie, przy współpracy z Politechniką Warszawską, a także Szkołą Główną Służby Pożarniczej. Gospodarzami spotkania będą dr Katarzyna Adamiak, prof. WSEiZ – prodziekan Wydziału Inżynierii i Zarządzania Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania oraz doc. dr. inż. Wojciech Urbański – prodziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Jako prelegenci wystąpią przedstawiciele Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, WSEiZ, OW SEP oraz firmy ARINEA Sp. z o.o.

Jako współorganizator zapraszamy serdecznie wykładowców oraz studentów WSEiZ, w szczególności Wydziału Inżynierii i Zarządzania do wzięcia udziału w konferencji.

W obecnym czasie idea transportu osób i spedycji towarów pojazdami z napędem elektrycznym należy do szczególnie nośnych. Stopniowe odchodzenie od silników spalinowych, mimo niewątpliwych zalet i innowacyjności ich najnowszych konstrukcji – staje się faktem. Proces ten wprowadzić musi daleko idące zmiany, których konsekwencje nie są jeszcze w pełni rozpoznawalne. Wideokonferencja „OBLICZA ELEKTROMOBILNOŚCI” wychodzi naprzeciw trendom rozwoju trakcji elektrycznej, zarówno w obszarze pojazdów przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych, jak i profesjonalnych służb spedycyjnych. Kilka starannie wybranych obszarów charakteryzowanych przez fachowców mających w swym dorobku osiągnięcia na polu nauki oraz wdrożone już realizacje ustrojów technicznych, podda pod dyskusję uczestnikom spotkania interesujące zagadnienia, nieobecne na ogół w przekazach medialnych. Konferencja wypracuje z pewnością ciekawe wnioski, warte wzięcia pod uwagę przez decydentów kierujących środki na rozwój wybranych rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Zainteresować może władze municypalne, pracowników instytutów naukowych oraz ośrodków akademickich.

Ramowy Program Konferencji obejmuje następujące zagadnienia:
• KIERUNKI ROZWOJU NAPEDÓW ELEKTRYCZNYCH DEDYKOWANYCH ELEKTROMOBILNOŚCI
• STACJE i SIECI ZASILANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH.
• BATERIE SAMOCHODOWE – AKTUALNE OSIĄGNIĘCIA TECHNOLOGICZNE
• ELEKTROMOBILNE SIECI KOMUNIKACYJNE – WARSZAWSKI AUTOBUS ORAZ TROLEJBUS ELEKTRYCZNY
• ZAGADNIENIA OCHRONY POŻAROWEJ W OBSZARZE ELEKTROMOBILNOŚCI
• PROBLEMATYKA BILANSOWANIA ENERGETYCZNEGO ZASILANIA FLOTY POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH
• ELEKTRYCZNE POJAZDY SPORTOWE

Informacje na temat warunków udziału w konferencji podane są w Karcie zgłoszenia oraz udzielane są w Biurze Konferencji; kontakt: Wojciech Urbański, tel.: 22-234-50-98, 532-647-198, e-mail: w.urbanski@wseiz.pl, wojciech.urbanski@pw.edu.pl

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!
Zapraszamy 23 listopada 2021 roku, o godz. 15.00, na platformę ZOOM

Dane do logowania na Konferencję w aplikacji ZOOM:
Meeting ID: 996 0105 1599;
Passcode: 890333
lub Join Zoom Meeting

Szczegółowe informacje o Konferencji znajdują się na stronie e-mobilność.pl

Udostępnij wpis:

16 listopada 2021