IBUK PLUS – tani sposób na sesję

IBUK PLUS – tani sposób na sesję

IBUK
Wydawnictwo Naukowe PWN uruchamia nową serwis IBUK PLUS, który pozwoli studentom zaoszczędzić na „kserówkach” oraz sprawniej, szybciej i łatwiej przygotować się do sesji. IBUK pozwoli nie tylko na szybki dostęp do tysięcy podręczników ale również ułatwia pracę z podręcznikiem.

IBUK PLUS to oferta ponad 3000 podręczników akademickich od kilkudziesięciu wydawców ze wszystkich dziedzin wiedzy. Wybór jest bardzo duży a biorąc pod uwagę ceny oferowanych tytułów w księgarniach abonament w wysokości 99 złotych na semestr za 25 dowolnie wybranych książek jest bardzo atrakcyjny.
Jednak IBUK PLUS to nie tylko zwykła wypożyczalnia e-booków. We wspomnianej cenie każdy użytkownik dostaje bardzo przyjazne środowisko pracy – specjalną aplikację – która pozwala robić w książkach notatki, zakreślać i tagować wybrane fragmenty, szybko je przeszukiwać i zestawiać ze sobą. Słowem na e-bookach z IBUK  PLUS pracuje się równie wygodnie, jeśli nie wygodniej niż na tradycyjnych książkach.
IBUK PLUS to rozwiązanie dla mobilnych studentów, którzy nie lubią dźwigać wielu ciężkich podręczników. Z wypożyczonych, elektronicznych podręczników można korzystać nie tylko na komputerze, ale również na tablecie czy w telefonie. Dzięki temu dostęp do książek mamy praktycznie wszędzie – w domu, na uczelni, w drodze, w tramwaju.
„Środowisko pracy jakie oddajemy w ręce studentów pozwala łatwo przeszukiwać książki, sprawdzać definicje w słownikach i encyklopediach PWN, czy w sposób zorganizowany przygotować cytaty i bibliografię do prac dyplomowych. IBUK to zupełnie nowe spojrzenie na naukę i sposób korzystania z podręczników. Dzisiejsi studenci to nie jest pokolenie „papieru”. Dziś student czyta e-booki, słucha audiobooków a pod ręką zawsze ma telefon czy tablet. Dlatego też chcemy oferować dostęp do podręczników w chmurze, dzięki czemu będą one dostępne na każdym urządzeniu” – Natalia Wojciechowska Dyrektor ds. e-Commerce i Nowych Technologii.
Cena 99 złotych za semestralny abonament na 25 podręczników oznacza, że jeden podręcznik kosztuje mniej niż 4 złote. To cena zdecydowanie niższa niż wartość dowolnego podręcznika w wersji papierowej. Nawet w porównaniu z kwotami jakie studenci zostawiają w punktach ksero – 4 zł za książkę to nadal bardzo tanio. Dzięki IBUKowi każdy może bardzo dobrze przygotować się do sesji wydając niewielkie pieniądze a po zakończonym semestrze czy roku nie trzeba się martwić co zrobić z niepotrzebnymi już podręcznikami.
IBUK PLUS oferuje również dostęp dobowy, tygodniowy oraz miesięczny. Jeśli więc podręcznik jest potrzebny jedynie do pracy zaliczeniowej czy referatu nie trzeba go wypożyczać na cały semestr. Ponad to każdy może przetestować IBUKa przez tydzień zupełnie za darmo, aby przekonać się o ile wygodniejsza może stać się nauka.
IBUK PLUS to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Podobne rozwiązania funkcjonują już poza naszym krajem, np. w USA gdzie rynek książki elektronicznej jest już rynkiem dojrzałym. W Polsce IBUK od PWN przeciera szlaki i wyznacza nowe standardy dostępu do wiedzy.

Udostępnij wpis:

27 maja 2013