Gościliśmy uczniów z Technikum Ogrodniczego w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

Technikum Ogrodnicze
22 lutego mieliśmy zaszczyt przyjąć w murach naszej uczelni grupę uczniów z Technikum Ogrodniczego w Zespole Szkół nr 39 im. Edmunda Jankowskiego w Warszawie.

Spotkanie rozpoczęła prodziekan Wydziału Inżynierii i Zarządzania, dr inż. Ewelina Pałucka, prof. WSEiZ, serdecznie witając naszych gości.

Uczniowie klas Ochrony Środowiska i Architektury Krajobrazu mieli okazję uczestniczyć w specjalnym wykładzie przygotowanym i przedstawionym przez dr. hab. Dawida Marczaka, prof. WSEiZ, zatytułowanym „Raje utracone – oddziaływanie człowieka na środowisko w warunkach izolowanych”. Temat wykładu poruszał kwestie dotyczące wpływu człowieka na ekosystemy wysp, które często są traktowane jako izolowane od wpływu ludzkiej działalności.

Dr Marczak omówił zagrożenia związane z inwazją człowieka na wyspy, w tym przenoszenie gatunków obcych, kolekcjonerskie zachowania, rolnictwo oraz turystykę. Podkreślił, że te pozornie niewielkie działania mogą mieć ogromne konsekwencje dla najbardziej unikalnych i różnorodnych ekosystemów na świecie.

Spotkanie było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy uczniów na temat ochrony środowiska i konieczności zachowania równowagi między działalnością człowieka a naturą.

Dziękujemy uczniom oraz kadrze pedagogicznej Technikum Ogrodniczego za wizytę!

Udostępnij wpis:

23 lutego 2024