Forum Holzbau Polska

Forum Holzbau Polska
W dniach 23–24 kwietnia bieżącego roku, w Hotelu Windsor w Jachrance, odbyło się Forum Holzbau Polska.

Program konferencji zawierał sześć sesji tematycznych, a liczba prelegentów osiągnęła 16 osób. Ponadto, na forum zaprezentowało się 65 wystawców i odbyły się trzy debaty. Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć prezentację modułów drewnianych w skali 1:1. Łączna liczba uczestników zbliżyła się do 500 osób.

Forum Holzbau Polska jest częścią międzynarodowego cyklu konferencji, które odbywają się w wielu krajach Europy i przyciągają uczestników z całego świata. Tegoroczne wydarzenie było już ósmym zorganizowanym w Polsce. Skierowane do profesjonalistów z branży budownictwa drewnianego, takich jak architekci, konstruktorzy, deweloperzy czy wykonawcy, forum promuje nowoczesne rozwiązania, technologie i materiały.

Podczas dwudniowego kongresu, uczestnicy mieli możliwość wysłuchania prelekcji doświadczonych praktyków, którzy zdobywali swoją wiedzę na placach budów w różnych krajach, takich jak Polska, Kanada, Niemcy, Norwegia, Wielka Brytania czy Francja.

W ramach specjalnej sesji „Master Holzbau”, młodzi inżynierowie przedstawili swoje spojrzenia na budownictwo drewniane. Wśród zaprezentowanych prac studenckich znalazły się:

  • „Projekt wieży widokowej o konstrukcji drewnianej.”, przedstawiony przez Agnieszkę Janas, absolwentkę Politechniki Śląskiej.
  • „Ośrodek edukacyjno-terapeutyczny dla dzieci w spektrum autyzmu w dzielnicy Wilanów w Warszawie.”, zaprezentowany przez Julię Ziółkowską, absolwentkę Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
  • „Analiza energetyczna, wilgotnościowa i kosztowa budynku wielorodzinnego z drewna klejonego krzyżowo CLT. Porównanie z istniejącym obiektem wykonanym w technologii tradycyjnej.”, przedstawiony przez Andrzeja Ossowskiego, absolwenta Politechniki Gdańskiej.

Fakt, że praca naszej absolwentki, wybrana z pośród blisko 20 prac nadesłanych z uczelni z całego kraju, mogła być zaprezentowana, to ogromny sukces.

Gratulujemy Pani Julii Ziółkowskiej i życzymy dalszych sukcesów i nagród w konkursach architektonicznych!

Fot. Piotr Kała

Udostępnij wpis:

2 maja 2024