FINAŁ KONKURSU TEORIA I STYPENDIUM PRAKTYKA - EDYCJA 2019

FINAŁ KONKURSU TEORIA I STYPENDIUM PRAKTYKA - EDYCJA 2019

IMG 7342


W imieniu Fundacji im. Stefana Kuryłowicza zapraszamy serdecznie na Finał Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA, Edycji 2019.

Wydarzenie odbędzie się 26 marca 2020 r. o godz. 17:00 (czwartek),
pod adresem: ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4, Warszawa.
Organizator gwarantuje niesamowite emocje i niezapomniany wieczór!

Konkurs TEORIA promuje najciekawsze teksty o relacji architektury i kultury. Poszukuje oryginalnych diagnoz i nowych rozwiązań. Prace konkursowe mogą być nadsyłane w dowolnej formie: manifestu lub eseju, rozprawki lub prezentacji, naukowej analizy czy listu. W zawodzie architekta szczególne znaczenie ma umiejętność obrazowania swoich tez, dodatkowym atutem są więc autorskie grafiki towarzyszące treści (lub takie, do których ma się prawa).

Stypendium PRAKTYKA to dwuetapowy program, którego celem jest znajdowanie najciekawszych pomysłów na poprawę jakości dowolnej przestrzeni publicznej. W pierwszym etapie Jury Stypendium z nadesłanych pomysłów wybiera trzy najciekawsze. Ich autorzy, finaliści Stypendium, z pomocą Jury zmieniają pomysł we wstępną koncepcję architektoniczną. Stypendium kończy się wskazaniem najlepszej z prac, a jej autorzy – projektanci, projektantki lub zespół – w ramach II etapu pracują z Jury nad rozwojem projektu wraz z kosztorysem, harmonogramem prac, strategią pozyskania partnerów projektu i strategią promocji.

Udostępnij wpis:

27 lutego 2020