FESTIWAL „WARSZAWO LŚNIJ” W WSEIZ

FESTIWAL „WARSZAWO LŚNIJ” W WSEIZ

IMG 7342

W dniu 16. grudnia 2013 r, w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie odbyła sie Gala Festiwalu „WARSZAWO LŚNIJ”, którego Uczelnia została partnerem wspierającym. Celem festiwalu było zwiększenie świadomości uczniów szkół warszawskich w dziedzinie sortowania odpadów i „elektrośmieci” w odniesieniu do nowych zasad gospodarowania odpadami w Warszawie oraz poszerzenie wiedzy na temat wykorzystania alternatywnych źródeł energii. Organizatorem festiwalu była Fundacja A.R.T. Projekt był finansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy – „Zakochaj się w Warszawie”.

W ramach festiwalu odbyły się:

1. Wykłady dla uczniów w wybranych szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych pt. „Zasady segregacji i sortowania odpadów, z uwzględnieniem zasad obowiązujących w Warszawie”, które przeprowadził doc. dr Piotr Mędrzycki z Wydziału Ekologii WSEiZ w dniach 18-22.11.2013 r.

2. Konkurs indywidualny „Mój pomysł na elektrośmiecie”

3. Konkurs grupowy „Domowe praktyki śmieciowe”

4. Warsztaty dla uczestników konkursów

5. Dzień otwarty dla uczniów klas maturalnych w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, w czasie którego odbył się wykład „Wykorzystanie alternatywnych źródeł energii w kontekście ochrony środowiska naturalnego”, ,  – dr inż. Jarosław Osiak z Wydziału Ekologii WSEiZ

Termin: 25.11.2013 r. (poniedziałek), godz. 10.00-12.00, WSEiZ, ul. Rejtana 16, aula 4

6. Gala Festiwalu „WARSZAWO LŚNIJ” w WSEiZ

Program:

– Wykład pt. „Polityka klimatyczna”, który przeprowadził dr inż. Jarosław Osiak z Wydziału Ekologii WSEiZ

Debata COP 19 „Who cares? I care!” – Moderatorzy z Wydziału Ekologii WSEiZ: doc. dr Piotr Tomaszewski (Dziekan Wydziału Ekologii WSEiZ), doc. dr Piotr Mędrzycki, doc. dr Kazimierz Dyguś, dr inż. Jarosław Osiak

Warsztaty  wykonywania ozdób świątecznych z materiałów odpadowych, które przeprowadziły studentki Architektury Wnętrz WSEiZ: Iwona Dłutek-Radecka i Renata Jachtoma z grupy projektowej Wooow! Projekt.

Wystawa i prezentacja prac konkursowych we wszystkich kategoriach

– Obrady Jury

– Wręczenie nagród, upominków i dyplomów

Termin: 16.12.2013 r. (poniedziałek), godz. 10.00-15.30, WSEiZ, ul. Rejtana 16, Atrium i aula 4

Więcej nt. festiwalu i kolejne galerie zdjęć:

http://przeciwprzemocy.pl/projekty-fundacji/festiwal-warszawo-lsnij

IMG 7342

IMG 7342

IMG 7342

 

Udostępnij wpis:

8 listopada 2013