ELEKTROWNIA FOTOWOLTAICZNA NA DACHU WSEiZ

ELEKTROWNIA FOTOWOLTAICZNA NA DACHU WSEiZ

IMG 7342

Na dachu budynku WSEiZ przy ul. Rejtana 16 została właśnie oddana do użytku nowoczesna farma fotowoltaiczna.
W październiku br. Uczelnia pokonała wszelkie trudności konstrukcyjno-budowlane oraz administracyjne i rozpoczęła korzystanie z tej długo wyczekiwanej inwestycji, która pokryje zapotrzebowanie WSEiZ na energię elektryczną.

Produkcja zielonej energii, ma wpływ na otaczające nas środowisko i jakość życia nie tylko globalnie, w przyszłości, ale już tu i teraz.
Dlatego Władze WSEiZ działania związane z wykorzystaniem OZE podjęły z myślą aby zadbać o czystość powietrza wokół nas, lokalnie na Mokotowie, Warszawie, Mazowszu…

Ta nowoczesna instalacja, oprócz ww. korzyści będzie także wykorzystywana w procesie kształcenia. Studenci specjalności: Odnawialne Źródła Energii, Gospodarka Wodna i Odpadowa; Efektywność Energetyczna;
Ochrona Biosfery; Menedżer Energii czy Zdrowie i Środowisko będą mieli możliwość korzystania z tego nowoczesnego laboratorium.

Elektrownia fotowoltaiczna na dachu WSEiZ to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie systemów fotowoltaicznych. Monokrystaliczne, moduły Boviet BVM o mocy 315 Wp charakteryzują się wysoką sprawnością, estetyką wykonania i trwałością. Czterdzieści cztery panele ułożone na dachu dają moc sumaryczną 13,86 kWp i zapewniają produkcję roczną prądu na poziomie 12,5 MWh. Pracę farmy reguluje izraelski system Solaredge z optymalizacją modułów zaś zastosowany inwerter SE o mocy 12,5 kW, wraz z czterdziestoma czterema optymalizatorami pozwala aby każdy panel działał jako osobna elektrownia, a jego praca była indywidualnie monitorowana.
Całość tworzy efektywną, mocna i trwałą elektrownię fotowoltaiczną, która zrealizowana została m.in. w celu dbałości o środowisko oraz unowocześnienia bazy naukowo-laboratoryjnej Uczelni.

 

Udostępnij wpis:

30 października 2020