#FakeHunter Challenge

#FakeHunter Challenge

IV edycja konkursu #FakeHunter Challenge – Uwaga! Oszust, 3-5 grudnia

Do konkursu #FakeHunter Challenge zapraszamy wszystkich, którym zależy na propagowaniu idei dostępu do wiarygodnych i rzetelnych informacji. Razem z Wami chcemy uświadamiać społeczeństwu, jak wielka jest skala fake newsów i zagrożenia, które niosą ze sobą kłamliwe treści opakowane w taki sposób, by skłonić odbiorców do uwierzenia w ich prawdziwość.

Tematem przewodnim IV edycji konkursu będą oszustwa w cyberprzestrzeni, które dotyczą branży: energetycznej, telekomunikacyjnej, finansowej, opieki zdrowotnej, kosmetycznej.

W ciągu trzech dni zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, będą mogły zgłaszać fałszywe informacje publikowane w sieci z zakresu m.in.: ofert handlowych, propozycji biznesowych, podszywania się pod firmy lub osoby w celu wyłudzenia danych personalnych, praktyk lekarskich, cudownych diet i lekarstw. Zgłoszenia konkursowe nie mogą mieć charakteru satyrycznego, żartobliwego, nie mogą mieć cech ewidentnego memu lub pastiszu.

Zgodnie z regulaminem w konkursie mogą brać udział zespoły liczące od 1 do 5 osób. Punkty przyznawane są za zgłoszenie nieprawdziwej informacji lub przygotowanie raportu weryfikacji faktów opartego na wiarygodnych źródłach informacji.

Zapraszamy do rejestrowania się w konkursie na stronie: rejestracja.

Dla najlepszych atrakcyjne nagrody pieniężne!

I miejsce – 15 tys. zł, II miejsce – 10 tys. zł, III miejsce – 5 tys. zł.

Zgłoszenia będą oceniane przez jury składające się ze specjalistów – redaktorów i dziennikarzy portalu Fake Hunter, którzy na co dzień zajmują się weryfikacją fałszywych i zmanipulowanych informacji publikowanych w sieci.

Udostępnij wpis:

2 grudnia 2021