ERASMUS+ - SPOTKANIE Z PARTNERAMI

ERASMUS+ - SPOTKANIE Z PARTNERAMI

IMG 7342

W dniach 14-18 listopada 2016 r. WSEiZ gościła przedstawicielki Uniwersytetu Shakarim w Semeju (Kazachstan) – prof. Gulnar Iskakovą i dr Bakyt Atantaevą oraz Państwowego Uniwersytetu Zasobów Naturalnych i Wykorzystania Przyrody Ukrainy w Kijowie – prof. Tetianę Balanovską oraz dr Oksanę Zazymko. Goście z zagranicznych uczelni przyjechali do WSEiZ w ramach programu Erasmus+ (KA 107). 

Podczas trwającej tydzień wizyty reprezentantki uczelni z Kazachstanu i Ukrainy omówiły z władzami i pracownikami WSEiZ m.in. strategię internacjonalizacji kształcenia w uczelniach i zakres współpracy międzynarodowej. Dyskutowano także o postępach w realizacji i wyzwaniach wspólnego projektu w ramach programu Erasmus+. Dla naszych gości szkolenie było również wyśmienitą okazją do poznania zainteresowań badawczych i działalności dydaktycznej uczelni, a nawet znalezienia wspólnych płaszczyzn współpracy.

Spotkanie zaowocowało nowymi pomysłami realizacji zarówno projektów badawczych, jak i wspólnych przedsięwzięć dydaktycznych, jak np. organizacja międzynarodowej szkoły letniej dla studentów. Omówiono również założenia wspólnego projektu dotyczącego uzyskania przez studentów uczelni partnerskich podwójnych dyplomów.

Warto także wspomnieć, że dr Bakyt Atantaeva prowadziła dla studentów WSEiZ zajęcia z zakresu migracji i jej wpływu na gospodarkę.

Liczymy na to, że wszystkie pomysły będą wkrótce zrealizowane, a współpraca będzie owocna zarówno dla pracowników uczelni, jak i dla studentów.

Udostępnij wpis:

23 listopada 2016