DZIUPLAKI – SPRAWNI ŁOWCY, POSZUKIWACZE, ZDOBYWCY

DZIUPLAKI – SPRAWNI ŁOWCY, POSZUKIWACZE, ZDOBYWCY

IMG 7342


Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na webinar pt. Dziuplaki – sprawni łowcy, poszukiwacze, zdobywcy, który poprowadzi Pani dr Danuta Pepłowska-Marczak.
W trakcie wykładu omówione zostaną podstawowe cechy biologiczne ptaków dziuplastych, ich znaczenie w ekosystemach, głównie leśnych a także przedstawiona zostanie specyfika wybranych gatunków.

Autorka przedstawi wyniki badań swoich oraz innych naukowców, przybliży tematykę związaną z różnymi grupami dziuplaków oraz przedstawi wpływ działalności człowieka, na tą bardzo wrażliwą grupę ekologiczną ptaków. Sam wykład pozwoli zrozumieć, jak różnorodny jest świat ptaków, które widujemy na co dzień i które wydają się nam tak dobrze znane.

Wykładowca Danuta Pepłowska-Marczak, doktor nauk biologicznych, o specjalności ornitologia. Od lat prowadzi badania ekologiczne nad populacjami ptaków leśnych, w tym dziuplaków. Wyniki swoich prac, publikuje w czasopismach naukowych. Współpracowała z naukowcami zagranicznymi, często wspólnie prowadząc badania w ich krajach, np. na terenie Francji. Szczególnie wiele czasu poświęca na obserwacje ptaków leśnych oraz sów i lelka. Znacznie gospodarki leśnej oraz wszelkich form ochrony przyrody, w zachowaniu różnorodności ptaków leśnych, to temat, który szczególnie interesuje panią doktor. Dodatkowo pani doktor jest ekspertem, przy ocenach oddziaływania działalności gospodarczej, w obszarach zurbanizowanych, na ptaki. Ulubione obszary obserwacji ptaków, to Puszcze Knyszyńska, Kampinoska oraz Napiwodzko-Ramudzka oraz Bałkany.

Topic: Webinarium – „Dziuplaki – sprawni łowcy, poszukiwacze, zdobywcy”
18.03.2021 godzina 17.00

Aby dołączyć do webinaru, KLIKNIJ TUTAJ.

Meeting ID: 987 6265 9371
Passcode: 816985

Udostępnij wpis:

8 marca 2021