DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI

DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI

IMG 7342

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na politechniki” WSEiZ po raz kolejny zorganizowała Dzień Otwarty TYLKO DLA DZIEWCZYN, który odbył się w dniu 30 marca 2017 r. 

Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których nasza Uczelnia przygotowała szereg atrakcji. Uczestnicy akcji wzięli udział w warsztatach z podstaw projektowania architektonicznego, grafiki komputerowej, rzeźby oraz w badaniu zdolności koordynacji wzrokowo-ruchowej. Ponadto w programie znalazła się prezentacja Uczelni, quiz z atrakcyjnymi nagrodami oraz zwiedzenie wystawy prac Justyny Majewskiej, malarki, graficzki i ilustratorki licznych książek i podręczników szkolnych, wykładowczyni WSEiZ.

Kampania Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! to pionierski i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Idea projektu narodziła się w roku 2006. Organizatorami akcji są  Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Udostępnij wpis:

7 kwietnia 2017