DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI W WSEiZ 2018

DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI W WSEiZ 2018

IMG 7342

19 kwietnia 2018 w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki gościliśmy u nas licealistów z Nowej Wsi oraz Kampinosu razem z opiekunami. Po powitaniu przez Panią Rektor młodzież wzięła udział w dwóch warsztatach: rysunkowym i mikrobiologicznym.

Warsztaty „Rysunek w pigułce” poprowadziła nasza wykładowczyni, pani mgr Justyna Majewska, malarka i ilustratorka książek. Przy sztalugach licealiści mogli przez chwilę poczuć się jak studenci jednego z artystycznych kierunków w WSEiZ.

Drugą naukową atrakcją tego dnia były „Warsztaty w skali mikro” przeprowadzone przez pana dr. Dawida Marczaka, wykładowcę WSEiZ na kierunku Ochrona środowiska i Zdrowie Publiczne oraz pracownika Kampinoskiego Parku Narodowego. Dr Marczak przeprowadził ciekawy miniwykład, po którym młodzież oglądała pod mikroskopami pierwotniaki, wrotki oraz… pleśń na serze.

Młodzież bardzo zaangażowała się zarówno w rysunki, jak i warsztaty z mikroskopami. Cieszymy się z wizyty licealistów i mamy nadzieję, że nie będzie ona ostatnia.

Na koniec licealiści wysłuchali prezentacji nt. Uczelni oraz wzięli udział w quizie o WSEiZ. Dziesięciu zwycięzców otrzymało gadżety ufundowane przez organizatorów akcji Dziewczyny na Politechniki.

Udostępnij wpis:

20 kwietnia 2018