DZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI MIĘDZYNARODOWEJ 2017

DZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI MIĘDZYNARODOWEJ 2017

dzień różnorodności

Za nami pierwszy w WSEiZ Dzień Różnorodności Międzynarodowej, który odbył się 9 czerwca 2017 r., w budynku Uczelni przy ul. Rejtana.

W spotkaniu zorganizowanym przez Samorząd Studentów, Wydział Inżynierii i Zarządzania oraz grono zagranicznych studentów naszej Uczelni wzięli udział studenci
z Kosowa, Turcji, Portugali, Etiopii, Indii, Nepalu, Zimbabwe, Białorusi, Ukrainy i oczywiście Polski.

W pierwszej części imprezy studenci krótko zaprezentowali kraje, z których pochodzą. W ciekawych prezentacjach z licznymi zdjęciami mogliśmy podziwiać Kosowo, Nepal, Indie, Zimbabwe, Portugalię i Bangladesz.
Studenci opowiadali o fascynujących regionalnych zwyczajach, historii, niezwykłej przyrodzie i lokalnej kuchni.

Okraszone pysznymi zdjęciami prezentacje, były wstępem do kolejnej części DRM w WSEiZ,
w której piękne, egzotyczne tancerki i… tancerze zaprezentowali tańce z Indii, Nepalu i Zimbabwe. Tańce wzbudziły duży entuzjazm publiczności, której udzieliły się taneczne rytmy!

Oprócz prezentacji i tańców nasi
zagraniczni studenci zaprezentowali swoje kraje także „od kuchni”, a właściwie od kuchni regionalnych. Przygotowane przez nich oryginalne kuchenne specjały nie tylko były pyszne, ale także stały się pretekstem do
międzynarodowej dyskusji o gotowaniu.

DRM to także: mehendi – czyli malowanie henną, do którego ustawiła się długa kolejka oraz rangoli – czyli popularna w Indiach sztuka wizualno-dekoracja wykonana z kolorowego piasku,
w „sypaniu” której uczestniczyły różne pokolenia twórców!

Mamy nadzieje, że bogaty program z oryginalną kuchnią, ciekawą muzyką i pięknymi tancerkami spodobał się wszystkim zgromadzonym i już teraz zapraszamy na kolejną edycję DRM w WSEiZ!

Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii fotografii z pierwszego Dnia Różnorodności Międzynarodowej w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania.

Udostępnij wpis:

14 czerwca 2017