BUDŻET PARTYCYPACYJNY – ODDAJ SWÓJ GŁOS!

BUDŻET PARTYCYPACYJNY – ODDAJ SWÓJ GŁOS!

IMG 7342

W imieniu uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej nr 85 na ul. Narbutta 14 (Stary Mokotów) zachęcamy do oddania swojego głosu na projekty: „Zielona strefa sportu” oraz „Przestrzeń dla rodziny”, które mają szansę zostać zrealizowane w ramach Budżetu partycypacyjnego. Głosowanie trwa do 30 czerwca!

Idea Budżetu partycypacyjnego

Budżet partycypacyjny to proces, który daje możliwość zadecydowania o części budżetu Warszawy poprzez: zgłaszanie pomysłów, dyskutowanie o nich oraz głosowanie. Projekty, które otrzymają najwięcej głosów, będą zrealizowane przez miasto.

Wybrane projekty na Starym Mokotowie

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 85 zgłosiła dwa projekty:

Nr 18 – „Zielona strefa sportu”: otwarte dla wszystkich boisko do koszykówki i siatkówki, ścianka wspinaczkowa, street workout oraz ogród

Nr 3 – „Przestrzeń dla rodziny”: warsztaty dla rodziców, gra miejska z nagrodami, ekscytujące eksperymenty na Melsztyńskiej, rodzinne spacery z przewodnikiem, zajęcia dla dzieci do lat 3.

Termin

Głosować można od 15 do 30 czerwca 2018.

Jak głosować?

Zagłosować może każdy mieszkaniec Warszawy, nawet niepełnoletni!

  1. Wejdź na tę stronę
  2. Podaj swój e-mail, na który zostanie wysłany link aktywacyjny.
  3. Wybierz jedną dowolną dzielnicę, w której chcesz zagłosować.
  4. Wybierz obszar lokalny. Możesz głosować na projekty ogólnodzielnicowe oraz lokalne.
  5. Wybierz pomysł lub pomysły. Możesz wybrać dowolną liczbę pomysłów, pod warunkiem, że ich łączny koszt realizacji nie przekracza kwoty dostępnej na realizację projektów w danym obszarze.
  6. Zagłosuj!

UWAGA! Jeśli nie masz nr PESEL także możesz głosować! Zgłoś się do Wydziału Obsługi Mieszkańców dowolnego urzędu dzielnicy (WOM). Tam zostaniesz wpisany na listę osób głosujących. Zabierz ze sobą ważny dokument podróży wydany przez państwo, którego jesteś obywatelem (dowód osobisty lub paszport).

Zachęcamy do głosowania. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania wspiera swoich sąsiadów z Mokotowa!

Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem.

Udostępnij wpis:

20 czerwca 2018