BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2015 DLA WARSZAWY – ODDAJ SWÓJ GŁOS!

BUDŻET PARTYCYPACYJNY 2015 DLA WARSZAWY – ODDAJ SWÓJ GŁOS!

IMG 7342

Zachęcamy wszystkich Warszawiaków, a przede wszystkim studentów, wykładowców i pracowników WSEiZ, do głosowania na projekty zgłoszone w ramach Budżety Partycypacyjnego w Dzielnicy Mokotów (rejon 2). Kształtujmy razem oblicze dzielnicy, w której znajduje się siedziba Naszej Uczelni!

Sprawdźcie, jakie projekty zostały złożone i które z nich podobają Wam się najbardziej. Będziecie mogli wybrać maksymalnie 5 projektów, każdemu przyznając równoważny głos.

Wykaz projektów złożonych w trybie procedury Budżetu Partycypacyjnego w Dzielnicy Mokotów na rok 2015, w podziale na 8 rejonów:

http://www.mokotow.waw.pl/data/other/wykaz_projektow_do_budzetu_partycypacyjn_2.pdf

W związku z tym, iż nasza Uczenia promuje edukację, w szczególności ekologiczną, zachęcamy do zapoznania się z następującymi projektami:

· Projekt nr 43. NAUKA PRZEZ DOŚWIADCZENIE – LABORATORIUM CHEMICZNE. Zajęcia laboratoryjne dla  uczniów klas z rozszerzoną chemią;

· Projekt nr 6. AKADEMIA ZDROWEGO ŻYCIA I EKOLOGII. Projekt dotyczy stworzenia oferty dydaktycznej, adresowanej do seniorów: cykl wykładów na temat promocji zdrowego stylu życia i ekologii;

· Projekt nr 42. BIBLIOTEKA – NASZE MIEJSCE, Wsparcie finansowe na działalność i rozwój Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XXX na ul.  Melsztyńskiej 4/10;

· Projekt nr 24. DOMKI DLA SKRZYDLATYCH PASIASTYCH PRZYJACIÓŁ (ginących owadów zapylających).

Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy lub miasta. Najpierw mieszkańcy zgłosili propozycje zadań/projektów, które następnie zostaną poddane pod głosowanie wszystkich mieszkańców. Głosowanie na projekty odbywać się będzie w dniach 20-30.06.2014 r.

Budżet partycypacyjny jest ogromnym projektem o charakterze edukacyjnym. Dzięki zaangażowaniu w proces decydowania o wydatkach miejskich, mieszkańcy dowiedzą się więcej o tym, jak powstaje budżet dzielnicy i jej jednostek, a także o tym, skąd biorą się środki zasilające budżety samorządowe.

Jak głosować:

http://twojbudzet.um.warszawa.pl/grupa-menu-2/g-osowanie

Udostępnij wpis:

10 czerwca 2014