BIESIADA O ZDROWIU

BIESIADA O ZDROWIU

Logo Warszawska Szkoła Zdrowia działająca przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie  zaprasza na BIESIADĘ O ZDROWIU „O bezpieczeństwo na polskich drogach”, która odbędzie się we wtorek, 13 listopada 2012 r., o godz. 17.00, w auli Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie przy ul. Rejtana 16. WSTĘP WOLNY!

Jak poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach?

Europejska Rada Bezpieczeństwa w Transporcie opublikowała raport o stanie i poprawie bezpieczeństwa na drogach w krajach Unii Europejskiej za rok 2011, z którego wynika, że zajmujemy ostatnie miejsce wśród krajów członkowskich pod względem liczby ofiar wypadków na milion mieszkańców.

19 kwietnia 2005 r. Rada Ministrów przyjęła Krajowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  GAMBIT. W dokumencie założono – jako jeden z głównych priorytetów – zmniejszenie liczby wypadków drogowych o 50 procent w stosunku do 2003 r. i nie więcej niż 2 800 zabitych w wypadkach drogowych w 2013 r., a co za tym idzie – zmniejszenie społecznych kosztów wypadków drogowych.

Z danych wstępnych wynika, że we wrześniu 2012 roku doszło do  3 527 wypadków drogowych, w których  322 osoby zginęły, a 4 395 osób zostało rannych.

Odpowiedzi na tytułowe pytanie będziemy szukać w kolejnej Biesiadzie o Zdrowiu, w której udział wezmą udział przedstawiciele instytucji państwowych i ekspertów, wśród nich:

– Inspektor Marek Fidos (Dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji) „Wypadki na polskich drogach w ostatnim okresie”

– Prof. dr hab. Ryszard Stefański (Uczelnia Łazarskiego)  „Przeciwdziałania wypadkom na drogach w świetle przepisów prawnych”

– Dr n. med. A. Szyrwiński (CSK MSWiA)  „Właściwe ratownictwo osób poszkodowanych w wypadkach drogowych”

– Mgr Marcin Żukowski (absolwent WSEiZ)  „Pierwsza pomoc w wypadku drogowym”

Udostępnij wpis:

27 maja 2013