„BIEG W KASKU” NA AGRYKOLI W RAMACH AKCJI „DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI!”

„BIEG W KASKU” NA AGRYKOLI W RAMACH AKCJI „DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI!”

IMG 6328
W dniu 20 kwietnia 2013 r. o godz. 12.00 w ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na Politechniki!” w Parku Agrykola odbył się „Bieg w kasku”. W biegu wzięła udział Pani Rektor WSEiZ doc. dr Monika Madej oraz m.in. liczna reprezentacja młodzieży z Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. S. Noakowskiego z Warszawy, które od kilku lat współpracuje z WSEiZ.

Partnerami akcji w Warszawie byli: Politechnika Warszawska, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, Fundacja Edukacyjna Perspektywy i GTECH Polska. Organizatorem biegu był Akademicki Związek Sportowy.
Więcej informacji:  www.biegwkasku.pl

„Bieg w kasku” w niesztampowy sposób zwraca uwagę uzdolnionych uczennic szkół ponadgimnazjalnych na kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe, i zachęca je do dokonywania wyboru studiów ze względu na własne zainteresowania i potencjał, a nie stereotypowe opinie na temat „męskich” i „żeńskich” ścieżek kariery. Bieg kierowany był przede wszystkim do tegorocznych maturzystek i towarzyszył „Ogólnopolskiemu Dniu Otwartemu Tylko Dla Dziewczyn” – kulminacji akcji, która nastąpi jednocześnie w 18 uczelniach w dniu 25 kwietnia br.
Więcej o akcji: www.dziewczynynapolitechniki.pl

Udostępnij wpis:

29 maja 2013