ART of PACKAGING - nowy termin nadsyłania prac konkursowych

ART of PACKAGING - nowy termin nadsyłania prac konkursowych
Szanowni Państwo,

miło jest nam poinformować o wydłużonym czasie przyjmowania zgłoszeń do tegorocznej edycji ART of PACKAGING Debiuty – studenci mogą nadsyłać swoje konkursowe projekty do dnia 15 czerwca 2022.

Perły wśród Opakowań to ogólnopolski Konkurs na najlepsze opakowanie roku. Od 2006 roku organizowany jest w Poznaniu i promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowaniowym.

ART OF PACKAGING z roku na rok zdobywa uznanie i coraz większą rangę w Polsce. Ideą Konkursu jest promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych.

Organizatorem Konkursu jest EUROPEAN MEDIA GROUP Sp. z o.o., wydawca m.in. miesięcznika branżowego PACKAGING POLSKA.

Celem ART OF PACKAGING – Debiuty jest promowanie i nagradzanie pomysłów młodych artystów w segmencie projektowania opakowań; odkrycie i pokazanie branży opakowaniowej nowych talentów oraz wyjątkowych w formie i wartości użytkowej opakowań. Przedmiotem Konkursu jest wyłonienie najlepszego opakowania na dowolny produkt – Perły wśród Opakowań, które nie funkcjonuje jeszcze na rynku, oraz zaprezentowanie potencjalnych możliwości wykorzystania go w praktyce. Nagrodzony zostanie najbardziej innowacyjny pomysł (projekt) na opakowanie dowolnego produktu, przedstawiony w formie wizualizacji i/lub zdjęć oraz prototypu jako wzoru doświadczalnego, będącego odwzorowaniem zaprojektowanego wyrobu zgodnie z przesłaną dokumentacją. Opakowania i projekty mogą zgłaszać studenci i absolwenci szkół/uczelni, których profil związany jest z projektowaniem opakowań i wzornictwem przemysłowym.

Kategorie konkursowe:

1. Opakowanie de Luxe (opakowanie kartonowe premium wykonane z kartonu)

2. Opakowanie Urody (dla kosmetyków)

3. Opakowanie Etykieta (projekt etykiety samoprzylepnej)

4. Opakowanie Tekturowa Kreacja (opakowanie wykonane z tektury litej, falistej bądź mikrofali) – patrz załączony Brief z opisem

5. Opakowanie w Ruchu (Design torby City of Poznań) – patrz załączony Brief z opisem i załącznik nr 1 do Regulaminu – umowa nieodpłatnego przeniesienia autorskich praw majątkowych

6. Opakowanie POS (stand lub display POS do prezentowania produktów w miejscu sprzedaży)

  • Brief projektowy kategorii POS

7. Opakowanie Free Style (dowolne opakowanie, które nie mieści się tematem w innych kategoriach)

 

Udostępnij wpis:

18 maja 2022