ARCHITEKTURA W WSEiZ

ARCHITEKTURA W WSEiZ

IMG 7342

Architektura to jeden z tych kierunków studiów, o którym można powiedzieć, że łączy w sobie nauki ścisłe z humanistycznymi i artystycznymi. W czasie studiów zdobędziesz wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Interdyscyplinarność architektury sprawia, że jest to kierunek dający wszechstronną wiedzą, poszerzający horyzonty, a ponadto zapewniający konkretny fach. Bycie architektem to możliwość tworzenia i kreowania przestrzeni oraz pozostawienia po sobie konkretnego dzieła: budynku oraz, nie da się ukryć, prestiż społeczny.

Studia architektoniczne w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie odbywają się na dwóch poziomach: I zakończony tytułem inżyniera architekta oraz II, którego absolwenci mogą pochwalić się tytułem magistra inżyniera architekta. Studia magisterskie można kontynuować w języku angielskim (ta opcja dostępna zarówno dla Polaków, jak i obcokrajowców). Taki wybór – obok pogłębiania wiedzy architektonicznej – daje możliwość szlifowania specjalistycznego języka angielskiego. Polska Komisja Akredytacyjna już trzykrotnie pozytywnie oceniła jakość kształcenia Architektury w WSEiZ.

Dwa tryby studiowania – stacjonarny oraz stacjonarny sobotnio-niedzielny – pozwalają na dogodne połączenie nauki i pracy lub obowiązków rodzinnych. Wybierając drugi tryb nie musisz się martwić – jego absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studiów stacjonarnych, a program nauczania jest realizowany w pełnym wymiarze godzin.

Wykładowcy prowadzący zajęcia na tym kierunku to stali pracownicy uczelni publicznych (m.in. ASP i politechnik).

Jakie są perspektywy zatrudnienia po Architekturze na WSEiZ? Architekci znajdują zatrudnienie w pracowniach architektonicznych, wydziałach architektury i urbanistyki administracji samorządowej wszystkich szczebli: gminnej, powiatowej i wojewódzkiej. Zatrudniani są w pracowniach konserwatorskich i przedsiębiorstwach budowlanych. Pracują przy organizacji wystaw i targów, projektowaniu scenografii, w agencjach reklamowych.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszych obron – WSEiZ może pochwalić się kolejnymi magistrami inżynierami architektami. Gratulujemy!

Udostępnij wpis:

7 lipca 2017