AKCJA DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI W WSEiZ

AKCJA DZIEWCZYNY NA POLITECHNIKI W WSEiZ

IMG 7342

Już 19 kwietnia rusza ogólnopolska akcja Dziewczyny na Politechniki, w której bierze również udział nasza Uczelnia. Dzięki ciekawym, praktycznym warsztatom licealistki będą mogły poczuć się przez chwilę jak studentki WSEiZ!

Zajęcia w formie warsztatów poprowadzą nasi znakomici wykładowcy, mający wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej. Dziewczyny będą mogły także wziąć udział w quizie (z atrakcyjnymi nagrodami) nt. naszej Uczelni.

Program dnia 19.04.2018 (czwartek):

11.00

Przywitanie uczestników przez Panią Rektor WSEiZ doc. dr Monikę Madej

11.15

Dziewczyny na Architekturę! – warsztaty „Rysunek w pigułce”. Po krótkiej lekcji rysowania (45 min/grupa) nasi doświadczeni wykładowcy powiedzą Wam, czy drzemie w Was nowy Pollock, Picasso czy Fangor! Może Wasz talent to niezwykły świeży powiew w świecie sztuki? Może Architektura to Wasze powołanie?

Miejsce: Budynek WSEiZ, ul. Rejtana 16

Wstęp wolny

11.15

Warsztaty w skali mikro! – podczas warsztatów obejrzycie pod mikroskopami organizmy wykorzystywane w różnych gałęziach działalności człowieka – od oczyszczalni ścieków po przemysł spożywczy. Będziecie mogły nauczyć się samodzielnie wykonywać preparaty mikroskopowe, za pomocą których podejrzycie sekretne (i intymne) życie drożdży oraz magiczny świat dosyć wstydliwych wrotków, biorących udział w biologicznym oczyszczaniu ścieków. Zgłębicie także wiedzę o tym, że nie każda pleśń jest szlachetna!

Miejsce: Budynek WSEiZ, ul. Rejtana 16

Wstęp wolny

13.30

  • spotkanie z dziewczynami z Samorządu Studenckiego WSEiZ,
  • zwiedzanie Uczelni,
  • zwiedzanie aktualnie prezentowanej w Galerii WSEiZ wystawy prac studentów,
  • szybki Quiz nt. WSEiZ z atrakcyjnymi nagrodami (wiedzę można czerpać z naszej strony www.wseiz.pl)

Miejsce: Siedziba WSEiZ, ul. Olszewska 12 oraz budynek Uczelni przy ul. Rejtana 16

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!

  

Udostępnij wpis:

5 kwietnia 2018