ADOPTUJ PSZCZOŁĘ

ADOPTUJ PSZCZOŁĘ

IMG 7342


Adoptuj Pszczołę to prowadzona od 2013 roku akcja społeczna Greenpeace, dzięki której tysiące osób angażują się w pomaganie pszczołom, a Polska staje się coraz bardziej przyjazna zapylaczom. Dzięki wirtualnym „adopcjom” na stronie adoptujpszczole.pl każdy ma szansę pomóc pszczołom miodnym i dziko żyjącym.

W ramach akcji Greenpeace postanowiło stworzyć w 16 miastach Polski sto hoteli dla owadów zapylających, stworzyli w Warszawie ogród społecznościowy dla pszczół i ludzi, odbudowali pszczelą populację w Przyczynie Dolnej, w której jednej nocy zginęło kilka milionów pszczół, przeprowadzili Wielki Spis Zapylaczy, czyli nowatorskie badania naukowe, które pozwoliły im dowiedzieć się, jak żyje się pszczołom w Polsce i jak mogą im jeszcze skuteczniej pomóc. Ponadto stworzyli Narodową Strategię Ochrony Owadów Zapylających i działają na rzecz jej wdrożenia: we współpracy z mieszkańcami i władzami miasta tworzą właśnie w Łodzi modelowe miejsce przyjazne ludziom i zapylaczom.

Dla osób, które zdecydują się na regularną adopcję przynajmniej 10 pszczół i comiesięczne przekazywanie darowizny na rzecz akcji Adoptuj Pszczołę, przygotowali Pakiety Pszczelego Bohatera, którymi chcą podziękować za szczególne zaangażowanie w ochronę zapylaczy. Po zakończeniu akcji linki do zamówienia Pakietów otrzymają osoby, który wybrały adopcję regularną, a ich transakcja odnowi się.

Zapraszamy do odwiedzenia strony adoptujpszczole.pl – adoptowane zostało już ponad 100 000 pszczół!

Udostępnij wpis:

24 listopada 2020