40-lecie nadania imienia Tomasza Nocznickiego szkole ponadpodstawowej w Nowej Wsi

40-lecie
W piątek 24 listopada 2023 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi odbyły się uroczystości związane z 40-leciem nadania imienia Tomasza Nocznickiego szkole ponadpodstawowej.

Był to element obchodów Roku Jubileuszowego, związanego z pięćdziesiątą rocznicą istnienia szkoły w Nowej Wsi. Uroczystości jubileuszowe zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, uczniów, absolwentów, przyjaciół i partnerów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Powiat Grójecki reprezentowany był przez Radę Powiatu na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu Januszem Karbowiakiem oraz Zarząd Powiatu na czele ze Starostą Krzysztofem Ambroziakiem.

WSEiZ podczas uroczystości reprezentowała Rektor dr Monika Madej.

Odwiedzający podziwiali okolicznościowe wystawy, ekspozycję pamiątek po Patronie, kroniki szkolne i zdjęcia z różnych ważnych momentów historii szkoły w Nowej Wsi. Jubileusz dostarczył lokalnej społeczności skupionej wokół szkoły wielu głębokich wzruszeń i pozwolił na nowo poczuć dumę z faktu, że patronem kształcącej się w Nowej Wsi młodzieży jest postać tak nietuzinkowa, jak Tomasz Nocznicki silnie związany z Ziemią Grójecką.

Źródło: http://www.grojec.pl/aktualnosci/741/

Udostępnij wpis:

4 grudnia 2023