Wystawa Ślady Podhala w Projektowaniu

Wystawa

O wystawie

O wystawie

W Galerii WSEiZ na ul. Rejtana 16 wisi nowa wystawa pt. „Ślady Podhala w projekowaniu”. Czynna od 6 do 18 grudnia. Zapraszamy!

Wystawa „Ślady Podhala w projektowaniu” przedstawia prace semestralne studentów kierunku Architektura Wnętrz zebrane z kilku lat.

Została podzielona na dwie strefy według tematów:

  1. Projekt małej formy przeznaczonej do składowania, inspiracja sztuką Podhala

    Studenci pracując nad formą plastyczną przedmiotu szukali konkretnych inspiracji w bogactwie twórczości regionalnej, szkicując wybrany motyw i przekształcając go twórczo. Efektem pracy semestralnej są plansze poglądowe i wykonany model zaprojektowanego przedmiotu w wybranej technice z dowolnego materiału.

  2. Projekt wnętrz współczesnego domu jednorodzinnego, inspiracja sztuką Podhala

 

Pracy projektanta wnętrz towarzyszy zmienność inwestorów, co powoduje zmienność oczekiwań i wymagań dotyczących projektu. Wobec tego projekt współczesnego wnętrza domu jednorodzinnego został rozszerzony o wymóg zawarcia w nim „śladów Podhala”. Na wystawie pokazano makiety w skali 1:20 oraz wybrane plansze ukazujące tzw. strefę wspólną.

Autorka wystawy, mgr sztuki architekt wnętrz Jolanta Kapecka-Walczak, ukazuje różnorodność myślenia projektowego studenta, prowadzonego korektami w taki sposób, aby nie zagubić jego indywidualności twórczej.