WYKŁAD OTWARTY WARSZAWSKIEJ SZKOŁY ZDROWIA NT. PROFILAKTYKI CHORÓB SERCA

WYKŁAD OTWARTY WARSZAWSKIEJ SZKOŁY ZDROWIA NT. PROFILAKTYKI CHORÓB SERCA

IMG 7342

Warszawska Szkoła Zdrowia działająca przy Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania zaprasza na wykład otwarty pt. „Profilaktyka chorób serca”, który wygłosił lek. med. Joanna Grabska. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 11. lutego 2014 r., o godz. 18.00, w auli Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie przy ulicy Rejtana 16. Serdecznie zapraszamy!

Choroby układu krążenia są jednym z głównych problemów zdrowotnych w Europie oraz, od wielu lat, najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Chorobom układu sercowo-naczyniowego można i należy zapobiegać od najwcześniejszych chwil życia. Ważna jest jednak znajomość czynników ryzyka i możliwości indywidualnego wpływu na nie. Najważniejszymi czynnikami ryzyka są: palenie tytoniu, otyłość, nieprawidłowe żywienie, brak aktywności fizycznej, nadużywanie alkoholu, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze.

Na większość czynników, związanych z powstawaniem chorób układu krążenia wpływają indywidualne zachowania zdrowotne człowieka, składające się na styl życia. Zmiana stylu życia więc to mniejsze dolegliwości, mniej wizyt u lekarzy, mniej koniecznych do wykupienia recept, dłuższe i efektywniejsze życie.

Czy możemy uniknąć chorób układu krążenia? Jakie działania profilaktyczne możemy podejmować? Które będą najskuteczniejsze? Na te i inne pytania odpowie lek. med. Joanna Grabska, specjalista chorób wewnętrznych, były pracownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii, obecnie lekarz inspektor nadzoru orzecznictwa lekarskiego.

 

 

Udostępnij wpis: