WSEIZ NA EKOLOGICZNYM PIKNIKU

WSEIZ NA EKOLOGICZNYM PIKNIKU

IMG 7342

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania uczestniczyła w festynie zorganizowanym z okazji finału Światowego Dnia Ziemi. Wydarzenie odbyło się w Warszawie (Pole Mokotowskie) i było częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej poświęconej ochronie klimatu i przeciwdziałaniu niskiej emisji

WSEiZ podczas festynu przygotowała masę atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na naszym stoisku można było rozwiązać ekologiczny quiz, zapoznać się z tematyką niskiej emisji oraz stawić czoła łamigłowkom. Na wszystkich, którzy podjęli się tych wyzwań czekały nagrody.

Na licznie odwiedzanym stoisku WSEiZ można było się również zapoznać z bogatą ofertą edukacyjną naszej Uczelni, szczegółami dotyczącymi rekrutacji oraz perspektywami zatrudnienia absolwentów.

Podczas festynu na Polu Mokotowski zaprezentowało się kilkudziesięciu wystawców, w tym liczni reprezentanci administracji, nauki i organizacji pozarządowych.

Festyn finansowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Środowiska, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m. st. Warszawy, Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Tradycją jest finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników. 

 

Udostępnij wpis: