„Warunki udanego startu w branży projektowej'' - Projekt od A do Z – Porady Praktyków

Projekt od A do Z
Szanowni Studenci,

Powracamy z cyklem spotkań z absolwentami Wydziału Architektury WSEiZ.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym spotkaniu drugiej edycji „Projekt od A do Z – porady praktyków”, które odbędzie się stacjonarnie w dniu 05.12.2022 r. (poniedziałek) o godzinie 17:00, w auli 4R w budynku WSEiZ przy ul. Rejtana 16.

Wykład wygłosi inż. Cezary Borkowski, absolwent budownictwa Wydziału Architektury WSEiZ z 2011 roku.

Temat wykładu to: Warunki udanego startu w branży projektowej.

Wykład będzie podzielony na bloki tematyczne:

  1. Jak zacząć w branży projektowej, gdzie szukać zleceń, co zrobić żeby nie uczyć się na swoich błędach
  2. Formy współpracy i wynagrodzenia, co wybrać, ile powinienem zarabiać?
  3. Proces projektowy, rysunki, wizualizacje czy realizacje?
  4. Zestawienie, specyfikacje, czego oczekuje klient?
  5. Koordynacje i nadzory, dlatego tak niedoceniane, czy inżynier odnajdzie się w realizacji projektów wnętrz?

inż. Cezary Borkowski, absolwent budownictwa Wydziału Architektury WSEiZ z 2011 roku „Zaczynałem swoją przygodę z budownictwem od pracy jako inżynier budowy przy stawianiu budynków wielorodzinnych w rodzinnej firmie. Po 2 latach pracy na budowach otworzyłem własną działalność zajmującą się wykańczaniem wnętrz, po 3 latach zacząłem koordynować prace wykończeniowe dla biur projektowych. W międzyczasie ukończyłem studia podyplomowe na kierunku zarządzania nieruchomościami oraz odbyłem kilka kursów min z home stagingu, na który w 2016 roku dostałem dotacje z unii europejskiej. Miałem również roczną przygodę jako doradca ds. nieruchomości i zarządca nieruchomości. Jednak przez te wszystkie lata moim głównym zajęciem była koordynacja prac, nadzór i komunikacja pomiędzy architektem wnętrz i wykonawcami. Od początku kariery wykończyłem ponad 200 mieszkań, współpracowałem z kilkunastoma projektantami. Na liście rozpoznawalnych nazwisk, z którymi współpracowałem lub współpracuje są Dominika Rostocka, JTgrupa, MiH Design, StudioOrganic, Mobo Monika Bonecka, Gosia Wojtyczka i wielu innych.
Pasjonuje się wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością, w najbliższym czasie otwieram pierwsze w Polsce biuro, które będzie opierało swoją działalność projektową o te narzędzia”.

wyklad""

Udostępnij wpis: