PRAKTYKI W CENTRUM RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

PRAKTYKI W CENTRUM RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

IMG 7342

Studenci kierunku Architektura Wnętrz w WSEiZ w ostatnim czasie mieli możliwość zapoznania się z różnymi technikami wytwarzania produktu. Na wyjeździe do fabryki mebli grupy Norcospectra z nowoczesnym procesem projektowo-produkcyjnym zaś dzięki praktykom
w Niemczynie poznali ręczne techniki wytwarzania
m.in. witraży, garnków czy dywanów. O wizycie w firmie Norcospectra pisaliśmy już na naszej stronie teraz zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z wyjazdu na warsztaty do Niemczyna, której autorką jest Ania Miłosz.

W dniach 8-12 maja studenci drugiego roku kierunku Architektura Wnętrz WSEiZ w ramach praktyk uczestniczyli w warsztatach w Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie.

Podczas pobytu studenci mieli możliwość poznania tajników produkcji naturalnych kosmetyków, obserwowania wytwarzania dywanów na krośnie,
a także własnoręcznego wykonania witraży i zabawek z filcu. Ponadto uczestnicy warsztatów odkryli zanikające już zawody, takie jak kaletnictwo
czyli ręczne wykonywanie przedmiotów ze skóry (np. torebek, pasków itp.). Jednak największym zainteresowaniem studentów cieszyło się garncarstwo.
Podczas zwiedzania „szlakiem rękodzieła ludowego” studenci uczestniczyli m.in. w pokazie wykonania na kole garncarskim glinianych dzbanów.
Pokaz był tak inspirujący, że przyszli architekci wnętrz ostatnią noc pobytu w Niemczynie spędzili na własnoręcznym wykonywaniu naczyń na kole garncarskim.

Udostępnij wpis: