Pracownik Sumskiego Państwowego Uniwersytetu z wizytą w WSEiZ w ramach programu Erasmus+

Pracownik Sumskiego Państwowego Uniwersytetu z wizytą w WSEiZ w ramach programu Erasmus+

IMG 7342

W ramach Mobilności Edukacyjnej nauczycieli i kadry akademickiej Erasmus+ Kraje Partnerskie, mieliśmy okazję gościć w WSEiZ pracownika Działu Współpracy Międzynarodowej Sumskiego Państwowego Uniwersytetu (Ukraina) Panią Viktoriię Yarmolych.

W ciągu pięciodniowego szkolenia Pani Yarmolych zapoznała się m.in. z organizacją administracji WSEiZ, z zadaniami Działu Marketingu i Współpracy Międzynarodowej WSEiZ, w tym też projektów realizowanych w ramach współpracy międzynarodowej WSEiZ, a także przedstawiła strukturę organizacji i pracy swojej Uczelni. Następnie wymieniono się doświadczeniami również na temat organizacji oraz realizacji mobilności w ramach programu Erasmus+, a także omówiono dalsze możliwości współpracy bilateralnej w ramach programu.

Obecnie w Sumskim Uniwersytecie Państwowym studiuje około 1250 studentów zagranicznych z 50 krajów z Europy, Środkowego Wschodu, Azji Północnej i Południowej, Afryki, Australii oraz Ameryki Północnej. Studia są prowadzone w języku ukraińskim, a na niektórych kierunkach, takich jak Medycyna, Informatyka i Zarządzanie, w języku angielskim. Uniwersytet obecnie realizuje więcej, niż 30 międzynarodowych projektów.

Udostępnij wpis: