Odbyła się akcja „Dziewczyny na Politechniki 2023”

Wizyta uczniów

W ramach  akcji „Dziewczyny na Politechniki” 20 kwietnia 2023 r. w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Techniczno–Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie.

Kampania „Dziewczyny na Politechniki” i „Dziewczyny do ścisłych” to pionierski i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Idea projektu narodziła się w roku 2006. Organizatorami akcji jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Liczne grono uczniów zostało podzielone na dwie grupy i rozpoczęło warsztaty, które poprowadzili wykładowcy WSEiZ. Dzięki warsztatom symulacji przestrzennych z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 5 uczniowie pod okiem wykładowcy WSEiZ dr. sztuki Rocha Forowicza mieli niepowtarzalną okazję wizualizować przestrzeń w czasie rzeczywistym z możliwością podstawowej interakcji z obiektami (elementami kreowanych scen, jak np. roślinność, oświetlenie, itp.). Kolejne warsztaty dotyczyły dziuplaków i poprowadziła je dr Danuta Pepłowska-Marczak, grupa dowiedziała się na nich o różnorodności świata ptaków oraz wpływie działalności człowieka na tę wrażliwą grupę ptaków.

Zaraz po ciekawych, angażujących warsztatach, przewodniczący Samorządu Studentów WSEiZ Anthony Weineis opowiadał o naszej Uczelni a zaraz po tym uczniowie zostali oprowadzeni po budynku. Odwiedzili m.in.: pracownię malarstwa i rysunku, pracownię rzeźby, laboratorium oraz salę mechaniki i budowy maszyn.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

Udostępnij wpis: