OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA W BUDYNKACH WIELORODZINNYCH - MONOGRAFIA

OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA W BUDYNKACH WIELORODZINNYCH - MONOGRAFIA

IMG 7342

Nakładem  Oficyny Wydawniczej WSEiZ ukazała się monografia pt. „OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA W BUDYNKACH WIELORODZINNYCH. Pasywne rozwiązania architektoniczno-materiałowe.. Autorami publikacji są: Janusz Marchwiński i Katarzyna Zielonko-Jung.

 

„OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA W BUDYNKACH WIELORODZINNYCH.

Pasywne rozwiązania architektoniczno-materiałowe”

Janusz Marchwiński

Katarzyna Zielonko-Jung

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Warszawa 2013

Streszczenie: 

Książka dotyczy ochrony przeciwsłonecznej w budynkach wielorodzinnych i wpisuje się w tematykę architektury proekologicznej i energooszczędnej. Ochrona ta ma na celu przeciwdziałanie efektowi  przegrzewania pomieszczeń i w konsekwencji chłodzenia ich w sposób mechaniczny. W książce szczegółowo omówiono wyroby i materiały budowlane takie jak m.in. szkła przeciwsłoneczne i przestrzenne systemy zacieniające.

Sformułowano wskazania architektoniczno-materiałowe co do rozwiązań, które w sposób pasywny (bez udziału urządzeń) chronią budynek przed nadmiarem energii słonecznej, nie ograniczając przy tym możliwości czerpania z niej w okresach grzewczych. Są to jednocześnie wskazania najbardziej odpowiednie dla budynków wielorodzinnych (zamieszczono je dodatkowo w postaci samodzielnych plansz tabelarycznych w nadziei, że plansze te staną się przydatną, a zarazem wygodną pomocą w procesie projektowania).

Inne informacje:

Liczba stron i zawartość: 144s. (+aneks w postaci plansz tabelarycznych), bogato ilustrowana (ilustracje czarno-białe i kolorowe).

Format: C5 (16x23cm).

Cena:  33,81zł.

Możliwość nabycia:

– bezpośrednio w Kwesturze  WSEiZ (pok.33) – ul. Olszewska 12, 00-792 Warszawa

– wysyłkowo zamawiając książkę drogą e-mailową: kwestura@wseiz.pl

Okładka:

Udostępnij wpis: