NAUKA I ODPOCZYNEK...? MOŻNA TO POŁĄCZYĆ!

NAUKA I ODPOCZYNEK...? MOŻNA TO POŁĄCZYĆ!

IMG 7342

PODJĘCIE WYZWANIA…
Dzielni studenci WSEiZ – Weronika Meszyńska, Monika Stocka, Joanna Kaźmierczak, Przemysław Cedro i Yaroslav Semenenko, postanowili zmierzyć się z tematem pracy dyplomowej i wyruszyli w podróż do malowniczej miejscowości Rytro – położonej w górach w powiecie nowosądeckim.
Ponieważ brakowało nam kierowcy;), w podróż wyruszył z nami Pan mgr inż. arch. Piotr Gastman – opiekun koła naukowego „KREATYWA”. Oprócz funkcji „prowadzącego”, pełnił również funkcję koordynatora grupy.

DLACZEGO RYTRO?
Cel podróży nie jest przypadkowy. Teren ten jest obszarem opracowania koncepcji architektonicznej nowego budynku, dlatego pilni studenci realizują swoje zadanie i inwentaryzują wybraną działkę odkrywając przy tym piękno natury… Po długich godzinach inwentaryzacji, udaliśmy się do Hotelu Perła Południa, znajdującego się na terenie opracowywanej działki. Tutaj został zapewniony nam nocleg. Przytulne pokoje z pięknym widokiem na góry umilały nam pobyt i dawaly energię do pracy;).

DRUGI DZIEŃ POBYTU…
Rano pobudka, śniadanie i… kolejny etap – inwentaryzacja hotelu. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się na spotkanie z Zarządem, który oprowadził nas po budynku i przedstawił swoje oczekiwania dotyczące zagospodarowania wybranej działki.
Po spotkaniu przyszedł czas na podsumowanie i analizę zebranych informacji i materiałów (tutaj dziękujemy Panu Piotrowi za cierpliwe stanie przy ksero i drukowanie podkładów:)).

„SZCZĘŚLIWEJ DROGI JUŻ CZAS…”
Słowo „szczęśliwej…” nie zostało tutaj użyte przypadkowo, ponieważ z Rytra wyjeżdżaliśmy w piątek 13-go:). Nie przejmując się jednak przesądami, podróż spędziliśmy w miłej atmosferze, która współgrała z piękną pogodą. Podsumowując: to co dobre, szybko się kończy. Wyjazd będziemy wspominać bardzo miło, a zdobyta wiedza pomoże nam w pisaniu Pracy Inżynierskiej oraz (miejmy nadzieję) opracowaniu dobrej koncepcji architektonicznej.

Studentka IV roku Architektury
Weronika Meszyńska

Udostępnij wpis: