15 stycznia Archikolaże – oprowadzanie Ewy P. Porębskiej

Archikolaże

Listy Jerzego Sołtana, Andrzeja Wajdy, Bogdana Paczowskiego, archiwalne zdjęcia i fragmenty dawnych programów telewizyjnych, cytaty z wypowiedzi znaczących postaci architektury, a przede wszystkim opowieść o architektonicznych ideałach i pokusach oraz  o postawach projektantów i zmianach architektonicznych priorytetów wobec wyzwań, jakie niosą współczesne czasy – to wszystko zobaczyć można na wystawie Archikolaże w warszawskim Zodiaku.

15 stycznia 2023 r. o godzinie 17.30 redakcja Architektury-murator zaprasza na jedyne oficjalne autorskie oprowadzanie po wystawie Archikolaże,  która powstała z okazji 40-lecia pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych.

Wystawa #Archikolaże jest krytyczną refleksją nad współczesną architekturą. To także opowieść o ideałach, postawach projektantów i zmianach architektonicznych priorytetów.

Skąd nazwa Archikolaże? Kolaż otwiera ścieżkę wiedzy na podszepty intuicji. Dlatego chętnie stosuję go jako metodę pracy, co sygnalizuję na wystawie, na której zdjęcia, świadectwa i dokumenty przenikają się z ulotnymi i wciąż jeszcze nieoczywistymi dla krytyki architektonicznej otwartymi formami (znanymi na przykład z social mediów), by podkreślić złożoność i wielopłaszczyznowość krytycznego zaangażowania. O czym jest ta wystawa? O wartościach. O tym, że architektura jest przede wszystkim miejscem do życia, a nie błyskotliwym fetyszem – którym bywa, i za jaki w wielu środowiskach uchodzi. – twierdzi autorka.

 Miejsce wydarzenia

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury

Pasaż Stefana Wiecheckiego
„Wiecha” 4
00-017 Warszawa

Wystawa czynna do 15 lutego 2023 roku

Zapraszają Miesięcznik Architektura-Murator wraz z m.st. Warszawą i ZODIAKIEM Warszawskiem Pawilonem Architektury.

 

Wstęp wolny

 

„Architektura – Murator”
To najważniejszy i najbardziej wpływowy magazyn architektoniczny w Polsce, specjalizujący się przede wszystkim w profesjonalnej prezentacji współczesnej architektury polskiej i światowej. Na łamach „Architektury-murator” od początku jej istnienia, czyli 1994 roku, przedstawiono około 4000 budowli zrealizowanych w naszym kraju. Miesięcznik otrzymał 32 nagrody i wyróżnienia za szatę graficzną, a w 2014 roku Honorową Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególny wkład w upowszechnianie kultury.

Architektura.murator.pl
Serwis miesięcznika „Architektura-murator” to najważniejsza platforma informacyjno-publicystyczna branży architektonicznej, skierowany szczególnie do użytkowników, których zawodem i życiową pasją jest architektura.

 

ZODIAK

Udostępnij wpis: